Jan Fabiańczyk.
Poznaj naszego eksperta

Jan Fabiańczyk ps Majami, bohater dwóch części Pitbulla – “Nowe porządki” oraz “Niebezpieczne kobiety” reżyserii Patryka Vegi. Jeden z najsłynniejszych policjantów w Polsce lat 90.

Jego osoba zainspirowała słynnego, polskiego reżysera – Patryka Vegę, do stworzenia dwóch wielkich produkcji Pitbull’a – Nowe porządki i Niebezpieczne kobiety. W rolę Janka wcielił się aktor Piotr Stramowski.

Mało kto słyszał o Fabiańczyku, ponieważ jako funkcjonariusz, pracował pod przykrywką, z powodzeniem rozpracowując Grupę mokotowską. W środowisku policyjnym to prawdziwa legenda.

Wśród ogromnych zasług, są również ogromne kontrowersje. Majami obserwował gangstera o pseudonimie “Żelazko”, który znęcał się nad swoimi ofiarami. Jego złapanie skutkowało dyscyplinarnym zwolnieniem ze służby, a także 2 letnim więzieniem.

Historia słynnego “Majamiego“, prawdopodobnie nie byłaby znana, gdyby nie dziennikarz Artur Górski. autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim “Masa o kobietach polskiej mafii”. W 2018 roku pojawiła się książka pt. “Majami Zły Pies” wyżej wymienionego autora.

W książce Janek opowiada swoją historię, płynnie przechodząc z jednego wydarzenia do drugiego. Książka jest napisana w formie wywiadu, a nasz bohater jest narratorem wydarzeń ze swojej przyszłości.

Książka pt. Majami Zły Pies, to trzymająca w napięciu opowieść o niezwykłym człowieku, który od najniższego stopnia pnie się w górę, realizując najtrudniejsze zadania. Swoje poświecenie i pełne oddanie Policji przepłaca dyscyplinarnym zwolnieniem i trafieniem do więzienia, gdzie przychodzi mu przebywać z osobami, które sam posłał za kratki.

Dziś Jan Fabiańczyk realizuje się w przemyśle aktorskim. Zagrał już w sześciu filmach i dwóch serialach.

Seriale:

Obejrzyj z dźwiękiem

Jan Fabiańczyk, często jest zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych jako ekspert do spraw “Policji”. Jego wiedza i doświadczenie są nieocenione. 

Janek, to także entuzjasta nowych technologii, dlatego dołączył do zespołu SpyONE, aplikacji do kontroli telefonu dziecka. Janek jest nie tylko “twarzą” marki SpyONE, ale także ekspertem. Każdego dnia pomaga rodzicom i osobą zdradzanym w ujawnieniu prawdy.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z Jankiem

Obejrzyj z dźwiękiem

Obejrzyj z dźwiękiem

Obejrzyj z dźwiękiem

Obejrzyj z dźwiękiem

Obejrzyj z dźwiękiem

Obejrzyj z dźwiękiem